Peníze
"Nakupujeme to nejlevnější a přesto jsou naše náklady do IT příliš vysoké! Jak je to možné?"
"Tiskneme je to nejnutnější, používáme repasované tonery a peníze za tisk jen letí!"
"Ta technika dnes nic nevydrží, tři roky a abych si zase kupoval nový počítač ..."
To je jen pár z mnoha povzdechů uživatelů informačních technologií, někdy oprávněné jindy ne. Jak se říká, pravda bývá někde uprostřed.
Za náš pocit "vyhazovaných peněz" může mimo jiné několik stále se opakujících příčin a paradoxů :
- paradox nejnižší ceny - věc z nejnižší cenou, nemusí byt vždy nejlevnější a přitom může být zcela kvalitní. Jen jsme prostě nekoupili věc pro nás zcela vhodnou. Přitom např. rozdíl v řádu 10 % ceny nám mohl měsíčně ušetřit cenu zboží. Jsme tu proto, abychom Vám pomohli s volbou správného vybavení, a pokud jste již "špatně" nakoupili, tak s radou "jak z toho ven".
- paradox častého nákupu - často se stává, že klienti žijí v představě, že koupili něco "předloni" a mají to zase měnit, protože je to už zastaralé. Při bližší zkoumání se zjistí, že technika bývá i třikrát starší, než si uživatel myslí. Pomůžeme Vám plánovat obměnu Vaší techniky tak, aby Vás investice do ní nezaskočila.
- údržba - pravidelná údržba techniky se může zdát zbytečná, vždyť to rok "fungovalo bez problémů". Avšak starat se o počítač znamená starat se o jeho dvě nedílné součásti hardware a software. Zanedbání údržby jedné z těchto složek může vést k fatálním důsledkům, jejichž náprava se může velmi prodražit. Pomůžeme Vám s pravidelnou údržbou Vaší techniky.